Omega Serisi

Omega Serisi

Omega Serisi

Elektrikli Kombi

  • Sadece elektrikle çalışır, doğalgaz yada başka bir yakıta ihtiyacı yoktur
  • Hem ısınma, hem de sıcak kullanım suyu sağlar.
  • Baca bağlantısına gerek yoktur
  • Su ve nemin olmadığı her yere montajı yapılabilir
  • 6 kw ‘dan 80 kw’a kadar geniş kapasite seçeneğiyle Türkiye’de tek
  • Güneş enerjisi sistemlerine takviye imkanı
  • Ergonomik dijital ekranlı kumanda paneli

Maktek Omega Elektrikli Kombi doğalgazın olmadığı her yerde hem ısınma hem de sıcak su ihtiyacınızı karşılar. Elektrik enerjisini neredeyse %100’e yakın verimle ısı enerjisine dönüştürür, bacasız çalıştığı için herhangi bir atık oluşmaz, karbon ayak izinizi minimuma indirir.

Maktek Omega Elektrikli kombiler tam modulasyonludur, yani ayarladığınız ısı değerine ulaştıktan sonra cihaz elektrik enerjisi tüketimini minimuma indirir. Düşük kapasiteli modeller özellikle küçük evler için harika bir çözümdür. Örneğin 1+1 stüdyo tipi dairelerde 6 kw -10kw kapasitelerindeki boylersiz modeller herhangi bir abonelik, gaz borusu hattı çektirme vs ihtiyacı olmadan tasarruflu ve pratik bir ısınma sağlar. Tüm elektrikli kombi modellerimiz 3 fazlı (380 V) üretilmektedir. Sadece 6 KW, 10 KW ve 12 KW’lık cihazlarımız kabloları birleştirilerek monofaze (220 V) olarak kullanılabilmektedir. Bu şekilde kullanabilmek için sayaçtan önceki sigorta ve sayaç amper değerinin uygun olması gerekmektedir.

3 Bar emniyet ventili ile yüksek basınca karşı korumalıdır. Sirkülasyon pompası ve ısıtıcı hazne üzerindeki iki adet hava pürjörü ile emniyetli çalışır. Cihazla birlikte verilen kaçak akım rölesiyle güvenlidir. Anti kireç sistemi ile şebeke suyundaki kirecin kombinin fonksiyonlarına ve içinde bulunan parçalara verebileceği zararlar minimuma indirgenmiştir. Bir bar emniyet anahtarı ile susuz çalışmaya karşı tam koruma sağlanmıştır. Aşırı ısınmaya karşı limit termostat emniyeti vardır.

Opsiyonel telefon bağlantısı modülüyle evinizden uzakta olsanız bile Maktek elektrikli kombinizi çalıştırabilirsiniz. Ayarlanan sıcaklıkta kullanım sıcak suyu elde edersiniz, hem de sabit ısıda.

Maktek Elektrikli Kombide konfor standartı çok yüksektir çünkü kalorifer sistemi süratle rejime girer ve çok kısa zamanda ortam sıcaklığı ayarlanan değere ulaşır. Yerden ısıtma sistemleri için özel çalışma modu ile her türlü ısıtma çözümünde kullanılabilir.Opsiyonel olarak satın alabileceğiniz kablosuz oda termostadı sayesinde istenilen sıcaklıklarda gece ve gündüz zaman saati programları yapabilirsiniz. Laboratuar koşullarında cihaz devredeyken 32 desibel olarak ölçümlenen ses seviyesi ile elektrikli kombiniz kütüphane ortamından bile daha sessiz çalışır, varlığını unutursunuz.